Wesprzyj swój rozwój zawodowy – zestaw obserwacji od headhuntera

Przekonaliśmy wiodącego eksperta z popularnego portalu rekrutacyjnego Szukam Pracy do stworzenia listy najważniejszych porad dot. przyspieszenia własnej kariery w czasie zmiany pracy. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Stała praca to bez wątpienia niemały komfort mentalny. Szczególnie jeżeli mówimy o pracy w rozbudowanym zakładzie, którego przyszłość generalnie przedstawia się się w korzystnych odcieniach i nie ma mowy o likwidacji zakładu. Naturalnie nie zawsze prosto jest uzyskać zatrudnienie w równie poważnym kombinacie, lecz na pewno też opłaca się starać. Gdy mowa o dużych koncernach, to nie bierzemy pod wspólny mianownik wyłącznie firm, które standardowo kojarzone są z dziedziną przemysłową, ale w jakimś stopniu bezsprzecznie będą one przeważać. Znalezienie pracy w tego rodzaju obszarach rynkowych jak:

 • przemysł motoryzacyjny,
 • górnictwo,
 • przemysł hutniczy,
 • inne branże przemysłu skupione na produkcji jakichś towarów

  na pewno zapewnia poczucie wspomnianego komfortu. W dobie współczesnej to bynajmniej nie jest czymś naturalnym i tak naprawdę coraz ciężej można tego rodzaju posadę pozyskać. Ma to duże znaczenie w naszym kraju, gdzie rynek zatrudnienia na pewno nie zalicza się do zbalansowanych i o długoterminową opcję zatrudnienia jest naprawdę trudno. Wypada tutaj dodać, że z wielkimi zakładami są połączone także tego rodzaju terminy jak kolektywne zatrudnienia, ale też kolektywne zwolnienia. Z drugimi z wymienionych oczywiście żaden z pracowników nie chciałby mieć do czynienia, ale jeśli już o tym dyskutujemy, to w takiej sytuacji przeważająca liczba pracowników ma okazję na sprawiedliwe pożegnanie się z danym zakładem pracy i otrzymanie odpowiedniej należności z tytułu odprawy.
  W pomniejszych przedsiębiorstwach na ogół na takie elementy trudno jest liczyć. Zatrudnienie w ogólnopolskim zakładzie to z góry zdefiniowane korzyści skojarzone ze sferą socjalną, czyli nie chodzi wyłącznie o pewność zatrudnienia, ale również o różne, jak by nie analizować, ze wszech miar istotne płaszczyzny. Z wielkimi przedsiębiorstwami z reguły mamy do czynienia w różnorakich państwach, w tym także w naszej ojczyźnie. Rozliczne internacjonalne firmy zakładają swoje fabryki nie tylko we własnym kraju macierzystym, ale także rozszerzają swoje wpływy na całej ziemi i dzięki temu wspomagają bardzo różne rynki lokalne.
  W Polsce z tego rodzaju przypadkiem stykamy się nieustannie, gdyż zasadniczo nasza ojczyzna jest obszarem otwartym na perspektywicznych, obcokapitałowych przedsiębiorców. Ci z kolei otwierają u nas wytwórnie, bo jest to dla nich co najmniej rentowne z różnych względów.

  Autor: autor szukampracy.pl